jeszcze taki jest nasz salon (jak to brzmi poważnie, choć salon to złe określenie, wszak cały parter [oprócz łazienki] to jeden wielki salon a raczej open space ;-) no jak zwał... ale idą zmiany, i to już wkrótce, nie mogę mieć mebli wciąż w tym samym miejscu, zresztą czy im się nie nudzi, tak stoją, stoją wciąż z tą samą perspektywą a raczej z jej brakiem?
a tak – po schodach w górę, po schodach w dół... i moja nomadzia natura trochę jest uspokojona i jeszcze chwilę tu pomieszkamy – ale jak długo? Tyle pięknych miejsc nas kusi...
zajrzyjcie wkrótce jeśli chcecie zobaczyć moje zmiany, no chyba że nie chcecie – to dajcie znać że nudą wieje :-)
à propos domu to lubię i to, i jeszcze to
----------------------------
our living room now, but it will change very soon,  for me it's time to looking for new, better places for our furnitures,  it must be something wrong with me but I have  so strong desire to changing everything around me all the time, on the other hand, I suppose it must be very boring for example for my old wooden (inherited after my grandmother) table to stay all the time in the same place with the same ordinary view, so as my husband used to say: our furnitures have very interesting and intensive life. One day travelling upstairs, the next day looking for some sunny corner somewhere at the first floor. Anyway, I'll show you some pics from my "new house" soon. 
nice links I love: to , to to
Have a nice weekend
 
Top