11. czerwca, o godz. 19, w Jan Fejkiel Gallery (Kraków, ul. Grodzka 65) wernisaż wystawy BAJKI,  Małgorzaty Malwiny Niespodziewanej.  Ja będę! Malwina jest artystką niesamowicie utalentowaną. O niej i jej dorobku artystycznym możecie przeczytać tu. Ja pokazuję kilka prac ale koniecznie odwiedzcie stronę Malwiny żeby zobaczyć inne jej prace. Nie będę pisać o nich bo kiepska jestem w recenzjach a wolałabym nie popadać w maksymalnie grafomański ton - wystarczy że zobaczycie jej prace, mówią same za siebie. Już nie mogę doczekać się spotkania w piątkowy wieczór z Malwiną i jej Bajkami A i jeszcze jedno: śpieszcie się, wystawa potrwa TYLKO dwa tygodnie.
*

This is invitation for an exhibition of very-talented polish artist Małgorzata Malwina Niespodziewana. The title: Fairy tales. It sounds interesting! You can see the first work from this exhibiton: it portrait of Little Red Hood in cyber-version ;-) You can read about her and see many of her marvellous works here. You could read her bio here, it's impressive don't you think? So for everybody who has opportunity to visit Krakow this week - let's meet on Friday in Jan Fejkiel Gallery at 19!

*
A tu przedstawiam Wam fragment zapowiedzi wystawy, nie jest to mój tekst (jak widać!) ale przeczytajcie koniecznie bo to dobry wstęp. 

"Najnowszy projekt pt. Bajki, świadczy, że z równym powodzeniem potrafi wykorzystać mniej spektakularne sytuacje życiowe. Wychowanie i opieka nad dzieckiem, które często stają się przeszkodą i utrudnieniem w działalności zawodowej, w przypadku Malwiny okazały się równie inspirujące i owocne jak poznawanie orientalnych kultur. W nowym doświadczeniu Malwiny czytanie w domu bajek wiąże się z powrotem do własnych dziecięcych rysunków. Jest to również podpatrywanie wycinanek córki, a może i korzystania ze świata skojarzeń, który dorosłym nie jest już dostępny. Już wcześniej wspólne „warsztaty” książkowe z dzieckiem ( zwłaszcza inspiracja książką rozkładaną) podsunęły jej myśl o formie nowego, bynajmniej nie bajkowego, projektu pt. Kobro ( nawiązanie do biografii Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego), który zrealizowała i zdążyła pokazać na zbiorowej wystawie w Kunstlerforum w Bonn w zeszłym roku. Bajki długo owiane były tajemnicą. Jedynie dla potrzeb mediów udostępniona została zapowiedź, niewielki linoryt pt. : CK Punk ( Czerwony Kapturek Punk ). Nic wiec dziwnego, że to on przyciągał uwagę od początku, choć równie intrygujące są realizacje innych bajek obecne na wystawie: Calineczki czy Śpiącej Królewny. "

*
wszystkie prace, które Wam pokazałam pochodzą ze strony Malwiny

 
Top